Memperbaiki Flashdisk yang Rusak


.Bagi anda yang sedang mengalami masalah dengan flashdisk, khususnya kasus flashdisk terdeteksi di Windows namun tidak bisa di format anda bisa menggunakan beberapa cara berikut ini untuk memperbaikinya :
Format flashdisk melalui Linux/LiveCD Linux
(original page: http://linux.or.id/node/2835/)
Langkah yang harus dilakukan:
 1. Booting komputer menggunakan LiveCD Linux, misal Slax KillBill, Knoppix atau distro lainnya,
 2. Setelah login ke sistem, masukkan flashdisk yang bermasalah tadi ke salah satu port USB. Demi keamanan data, pastikan hanya flashdisk yang bermasalah saja yang terpasang,
 3. Pastikan flashdisk anda terdeteksi, atau setidaknya indikator led nyala,
 4. Masuk ke console
 5. Pada console jalankan cfdisk /dev/sda1 (sesuaikan dengan flashdisk ke berapa yang terpasang),
 6. Delete atau hapus partisi pada flashdisk,
 7. Buat partisi baru dengan memilih Create New | Write,
 8. Simpan perubahan yang baru saja anda lakukan,
 9. Format flashdisk dengan cara mengetikan perintah mkfs.vfat-f32 /dev/sda1 di console.
 10. Flashdisk anda telah memiliki partisi baru, sehingga bisa digunakan kembali baik di Linux maupun di Windows.
Format flashdisk Menggunakan USB Disk Storage Format Tool
Di samping cara di atas, anda juga bisa menggunakan tools yang dikeluarkan oleh pihak ketiga. Salah satunya adalah Hewlet Packard (HP). Walaupun tools ini dikeluarkan oleh HP, namun utilisasinya juga bisa digunakan pada flashdisk merek lain.
Berikut langkah-langkah memperbaiki flashdisk yang tidak bisa di format menggunakan HP USB Disk Storage Format Tool:
 1. Download aplikasi HP USB Disk Storage Format Tool di sini,
 2. Install aplikasi tersebut, rekomendasi OS yang digunakan adalah Microsoft Windows 2000, Windows 2003 Server dan Novel Netware,
 3. Masukkan flashdisk yang bermasalah ke salah satu port USB. Pastikan flashdisk anda terdeteksi dan memperoleh alokasi drive di Windows,
 4. Jalankan aplikasi HP USB Disk Storage Format Tool
 5. Tentukan drive tempat flashdisk terpasang,
 6. Pilih Create New or Replace Existing Configuration untuk membuat partisi baru baru dan menghapus konfigurasi yang ada di flashdisk,
 7. Format flashdisk anda sesuai dengan file sistem yang diinginkan.
Selamat mencoba, mudah-mudahan bermanfaat.
Advertisements

39 responses to this post.

 1. Pragnienie do jedzenia alkoholu w naszym królestwu jest już prominentne od wiele wieków. Niestety niewiele się w tymprzedmiocie przebudowało, a średnia wieku społeczeństwa sycących alkohol jest niestety coraz niższa. Wyłącznym wyjściem dla jednostek uzależnionych od wysokoprocentowych trunków są odtrucia alkoholowe. Z czujności na gruchoczący autorytet alkoholu na nasz system jedzmy go z bochenkiem lub unikajmy w ogóle. Dolegliwości serca, wątroby, wzrost cholesterolu i wiele pozostałych zachorowańspowodowane są właśnie przez alkohol i jego własności.

  Reply

 2. Jako że trwamy w czasach gdzie Internet gra nadrzędną rolę w niemal wszelakiej domenie żywota, wykorzystajmy go jako proste jakkolwiek czynne pochodzenie reklamy. Nie tylko kompanii, korporacje, grupy polityczne czy inne podmioty posiadają swoje papier firmowy bowiem każdy z nas może takową ustanowić i zamieszczać na niej co tylko chce. Witryna taka posługiwać może do wyobrażania propozycji komercyjnej, repertuaru muzycznego, zakresu przeprowadzanych posłannictw, może po prostu opisywać naszą osobę czy też zadedykowana jest komu odrębnemu. Chcąc jednak aby nasza strona dawna przyciągająca dla innych i operowała sprawnie – odjeżdżajmy jej stworzenie profesjonalistom.

  Reply

 3. Dwudziesty pierwszy wiek,to okres, w którym tematy tabu ustają być owiane tajemnicą,a o wstydliwych i osobowych problemach przeczytać, czy posłuchać potrafimy niemal na każdym chodu. Jeśli na przykład mniemasz, że twoje żywota seksualnie nie jest takie, jak być powinno,to potrafisz wizytować wirtualne sex ogłoszeń pań
  , na którym z pewnością znajdziesz replika na nurtujące problemy. Dawka takich forów w Internecie jest monstrualna, a poruszanych tematów jeszcze więcej. Wystarczy wybrać stosowną stronę, kliknąć parę razy, poszukać wybieranego problemu i spośród doświadczeń i propozycji selekcjonować tą,która satysfakcjonuje nas najwybitniej. Dla wielu z nas są to nadal wstydliwe i niewygodne kłopoty,dlatego pozorne forum erotyczne zezwoli nam dowiedzieć się więcej bez naporu wychodzenia z gmachu i rozmowy z jednostką intymną lub fachowcem. Jako że fora odwiedzane są przez setki tysięcy internautów,dozę opinii jakie tam znajdujemy będzie olbrzymia. Naturalnie nie wszelkie one będą pożyteczne czy przydatne,ale z pewnością pozwalają nam na spotkanie potężniejszej ilości wiadomości. Dowiemy się jak zadziałać na naszego wytwórcy lub partnerkę, co na siebie włożyć i jakich akcesoriów stosować,żeby rozniecić naszą drugą połówkę.

  Reply

 4. Przyroda ludzka rządzi się swoimi prawami – tak było jest i będzie. Już od zarania dziejów człowiekiem przewodzą popędy. Jednym z nich jest popęd seksualny, dzięki któremu posiadamy predyspozycja do reprodukcji. anonse erotyczne
  od zawsze wpływał na nasze zachowanie i nic, ani nikt tego nie przerobi. Przedmiot ten wybitny jest nawet w najdalszych zakątkach świata i jest on przyrodzonym powodem ludzkiego trwania. Dryfuje on ze sobą głównie uciechy, lecz sprowadzić może też wiele przeziębień, które noszone są jezdnią płciową. Decydując się na pielęgnowanie seksu zadbajmy o bezpieczeństwo nasze i naszego wytwórcy albo partnerki. Nieuwaga w tym przypadku grozić może zakażeniem na przykład wirusem HIV, jakiego powikłania są bardzo eksterminujące dla naszego ciała. Właściwie na każdym kroku do robienia mamy z seksualnością. Wystarczy ucieleśnić telewizję, stronę internetową, selekcjonować się na zakupy czy przejść się na spacer. Z roku na rok, przedmiot ten staje się coraz bardziej prosty i z coraz wyższą galanterią wdrażany jest w nasze życie. Niniejsza młodzież w porównaniu do młodzieży sprzed kilku dekad na ten temat pojmuje o wiele więcej, a z każdym rokiem sytuacja ta będzie się retransmitowała. Korzystajmy z jego splendorów, lecz pamiętajmy aby fabrykować to z bochenkiem.

  Reply

 5. Stronica info-gniezno.pl nie będzie podobna do tych, które aktualnie istnieją na rynku gnieźnieńskim. Dzięki innowacyjnym wyjściom, będzie się ona wyróżniała na tle stron konkurencyjnych, a co najlepsze, każda spółka z o.o., która będzie zechciała zlokalizować w niej swoją wizytówkę, będzie mogła to zrobić ekonomiczniej w porównaniu do serwisów konkurencyjnych. Utworzenie serwisu ma na celu pomoce wyżej nazwanym podmiotom w zaistnieniu na lokalnym rynku. Opisywana tutaj informacyjny portal internetowy ułatwi żywota zarówno usługodawcom i usługobiorcom, można tam znaleźć pizza gniezno.

  Reply

 6. Zgodnie z obowiązkowym w Polsce pełnomocnictwem, każdemu obywatelowi przysługuje prawo do defensywy wiadomych osobowych. Bardzo często spotkamy się z sytuacjami, w których nasze wiadome trafiły do firm, z którymi nigdy nie mieliśmy do wykonywania. polityka bezpieczeństwa informacji ma na celu unikanie takich właśnie sytuacji. Niestety handel danymi stał się bardzo chodliwy, a skutkuje to wieloma ewidencjami, które wydobyć potrafilibyśmy w naszych skrzynkach pocztowych. Istniejmy przeto baczni gdzie i komu ułatwiamy nasze informacje osobowe ażeby uniknąć nieproszonych telefonów, e-maili, przyzwań czy listów.

  Reply

 7. Niebanalne i znacznej formy produkty i rożnego rodzaju akcesoria erotyczne są dostępnymi za pośrednictwem naszej niepowtarzalnej w owym rodzaju i niepowszedniej witryny online. Za naszym pośrednictwem w znacznym stopniu podniesiesz jakość przeżyć swych i partnerki. Zaznajom się już dziś z jakże atrakcyjną kolekcją i odwiedź nasz sexshop dysponujący w wysuniętej kolekcji kolumnę najwyższej klasy wyrobów intensyfikujących Twe libido.

  Reply

 8. Zajmujące produkty i niesłychanie podniecająca konfekcja oraz cały szereg fascynujących filmów zmysłowych jest udostępniony za sprawą naszej hurtowni proponującej oryginalne akcesoria erotyczne. Intrygujące zestawy, jakie ma do zaproponowania nasza hurtownie erotyczne nie są napotykanymi w innym miejscu w podobnym miejscu. Jeżeli śnisz o pozyskaniu partnera na całkiem długotrwały okres życia zacznij korzystać z przedstawianych przez nas afrodyzjaków.

  Reply

 9. Stronica info-gniezno.pl nie będzie identyczna do tych, które dziś egzystują na rynku gnieźnieńskim. Dzięki innowacyjnym rozwikłaniom, będzie się ona odróżniała na przygotowaniu witryn konkurencyjnych, a co najlepsze, wszelka firma, która będzie raczyła wstawić w niej swoją wizytówkę, będzie zdołała to wyrządzić ekonomiczniej w porównaniu do serwisów konkurencyjnych. Utworzenie serwisu ma na zamiarze pomoc wyżej zluzowanym podmiotom w zaistnieniu na lokalnym rynku. Przedstawiana tutaj informacyjny portal internetowy uprości życie zarówno usługodawcom i usługobiorcom, można tam znaleźć komputery gniezno.

  Reply

 10. Wielce zawodowy blog o remonty, i o charakterze ogólno tematycznym jest dostępny od jakiegoś czasu w siatki. Zapraszam do jego odwiedzin wszystkie społeczeństwo zainteresowane znaniem stwierdzonych notatek z wielu dziedzin. Na blogu tym osiągalne są interesujące publikacje i przedmioty tematyczne. Szczerze ośmielam do przedstawienia się nimi. Każdy tekst tu wstawiany jest oryginalny i posiadający wiele niezmiernie użytecznych notatek.

  Reply

 11. Mój świeżo powstały blog o karta kredytowa, jest jednym z wielu blogów wielo tematycznych, wyróżnia się on jednakże dużym układem wielu niezmiernie wciągających artykułów na najwięcej sławne przedmioty żywota powszedniego. Każde napisy w tym blogu sa na bieżąco dopełniane, co świadczy o dbaniu o jego unikalna modłę i zapewnienie wszelkim uczęszczającym najnowszych informacji. Blog ten dopuszcza na pokaźne poszerzenie swej nauce w wielu przedmiotach.

  Reply

 12. Ten blog o nieruchomości jest fenomenalnego rodzaju specyficznym moderowanym blogiem. Za jego pośrednictwem każdy ma ewentualność zaznajomienia się z aktualnie panującymi kierunkami w wiadomej sferze życia. Pośród moderowanych wpisów każdy bywające będzie miał sposobność odnalezienia czegoś jedynie dla siebie. Mój blog wychodzi w zauważalnym stopniu naprzeciw jego odbiorcy, gwarantując w ten sposób istnienie na bieżąco z minionymi nowinkami w wiadomej domenie.

  Reply

 13. W życiu większości z nas nadchodzi taki moment, że na palec ukochanej nam postaci zakładamy srebrne obrączki. Będzie ona świadkiem naszej,miłości i każdego dnia przypominała będzie nam i naszym bliskim o cudownej chwili, jaką był ślub. Decydując się na wybór właściwej obrączki zasięgnijmy porady specjalistów. Zachęcamy więc do odwiedzenia strony polskieobraczki.pl i zapoznania się z bogatą ofertą obrączek. Do wyboru mamy złote, srebrne, z brylantem, a również srebrne pozłacane.

  Reply

 14. W życiu większości z nas nadchodzi taki chwila, że na palec ukochanej nam osoby zakładamy złote obrączki. Będzie ona świadkiem naszej,miłości i codziennie przypominała będzie nam i naszym bliskim o wspaniałej chwili, jaką był ślub. Decydując się na wybór właściwej obrączki zasięgnijmy porady profesjonalistów. Zachęcamy więc do odwiedzenia strony polskieobraczki.pl i zapoznania się z bogatą ofertą obrączek. Do wyboru mamy złote, srebrne, z brylantem, a także srebrne pozłacane.

  Reply

 15. Hi everyone!

  I’ve recently come across

  wonderful

  separatory substancji

  ropopochodnych

  Reply

 16. Każde biuro, a nawet pokój ucznia, czy studenta powinien być wyposażony w odpowiednie artykuły biurowe niezbędne do prawidłowej pracy. Tak więc obok przyrządów do pisania powinniśmy tam znaleźć zszywacz, dziurkacz, papier ksero, nożyczki, pinezki, korektor i wiele innych, bez których praca w biurze nie byłaby możliwa. W tym przypadku papier ksero pełni kilka funkcji dodatkowych, takich jak papeteria, czy po prostu kartka, na której zapisujemy istotne informacje i notatki. Papier ten w zależności od zastosowania posiada różną grubość, a także odcień bieli.

  Reply

 17. Good day!

  I’ve recently discovered amazing

  sex

  Reply

 18. Hello everyone!

  Check out. excellent

  torby bawełniane

  Reply

 19. Hello everyone!

  I’ve recently come across faboulous

  szkolenia bhp Kraków

  Reply

 20. Hello everyone!

  I’ve recently discovered brilliant

  artykuły reklamowe

  Reply

 21. Hey

  Check out. marvelous

  obrączki złote

  Reply

 22. Hi everyone!

  Look on this astomishing
  sexshop

  Reply

 23. Hello

  Check out. excellent
  seks shop online

  Reply

 24. Hey

  I’ve recently spotted marvelous
  Ochrona Szczecin

  Reply

 25. Hello everyone!

  Check out. fantastic

  obrączki srebrne

  Reply

 26. Hello everyone!

  I’ve recently discovered marvelous
  instalacje

  wewnętrzne

  Reply

 27. Hello everyone!

  I’ve recently come across astomishing

  kozaki

  Reply

 28. Hello

  I’ve recently spotted excellent
  sexshop

  Reply

 29. Każde biuro, a nawet pokój ucznia, czy studenta powinien być wyposażony w odpowiednie artykuły biurowe niezbędne do prawidłowej pracy. Tak więc obok przyrządów do pisania powinniśmy tam znaleźć zszywacz, dziurkacz, papier do drukarek, nożyczki, pinezki, korektor i wiele innych, bez których praca w biurze nie byłaby możliwa. W tym przypadku papier ksero pełni kilka funkcji dodatkowych, takich jak papeteria, czy po prostu kartka, na której zapisujemy istotne informacje i notatki. Papier ten w zależności od zastosowania posiada różną grubość, a także odcień bieli.

  Reply

 30. I’ve recently come across marvelous
  odśnieżanie dachów Grodzisk mazowiecki

  Reply

 31. Hi everyone!

  Check out. amazing
  automaty do gry

  Reply

 32. Hello everyone!

  I’ve recently found excellent
  mosiądz

  Reply

 33. Hi!

  I’ve recently spotted wonderful
  kosze świąteczne

  Reply

 34. Hello everyone!

  Look on this marvelous
  malowanie warszawa

  Reply

 35. Good day!

  Check out. wonderful
  paczki dla dzieci

  Reply

 36. Hello

  I’ve recently spotted faboulous
  malowanie warszawa

  Reply

 37. It is actually a nice and useful piece of information. I am glad that you simply
  shared this helpful info with us. Please stay us up to date like this.
  Thank you for sharing.

  Reply

 38. Excellent post. I was checking continuously this blog and I’m inspired! Extremely helpful information specially the ultimate part 🙂 I maintain such information a lot. I was seeking this particular info for a long time. Thanks and good luck.

  Reply

 39. This paragraph will assist the internet visitors for creating new webpage or even a weblog from start to end.

  Reply

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: